Şekerli Glutenli Gıdaları Yemeden Duramıyormusunuz?

Glutensiz beslenme Kilo vermenizi ve sağlıklı beslenmenizi sağlar. Metot diyet yapmaktan öte sağlıklı beslenme alışkanlığı sağlar.

Gluten Bir çok Hastalığı Tetikler ve Kilo Almanıza Neden Olur

Diyabet, tiroit, kanser, kalp damar hastalıkları, Bağırsak sistemi problemleri

Abrahamson Metoduyla Tek Seansta yemeden duramadığınız Gıdalara Olan Yeme Arzunuz Son Bulur. Zorlanmadan ve Keyifle beslenem alışkanlığı kazanırsınız.

36 Yıldır Dünyada uygulanan metodumuz ile 1 yıl sizin beslenme alışkanlığınızı takip ediyouruz.

Glutensiz beslenme metabolizmanıza bir çok avantajlar sağlamaktadır. Abrahamson Metoduyla Yemeden duramadığınız Glutenli gıdalara olan yeme arzunuz sonlanır. 

Glutensiz beslenme sağlıklımı ? 

Beslenme alışkanlığınızı değiştirmenin bir çok faydası olacaktır.

Gluten Hassasiyetinin Belirtileri

 • Yemek sonrası şişkinlik
 • Yemek sonrası uyku hali
 • Gün içinde yorgunluk, halsizlik, enerji düşüklüğü
 • Nedeni bulunamayan kas ağrıları
 • Aşırı kilo alımı yada nedensiz kilo Verme
 • Hazımsızlık ve sindirim sistemi sorunları

 

villus      villus2
Kişi, villuslar olmadan ne kadar yerse yesin beslenemez!

Gluten hassasiyeti bir çok hastalığa neden olmakta ve enerjimizi tüketerek kilo almamıza neden olmaktadır. 

Ancak Gluten bağımlılık yaratan bir madde olduğundan, Gluten tüketimini durdurmak hiç kolay olmamaktadır. Glutensiz diyet sizin bağırsak sisteminizi düzenler. Abrahamson metoduyla gluten içeren gıdalara olan yeme arzunuz sonlanır.  Glutensiz diyet sizin yeme alışkanlığınız olur. Bizim amacımız size diyet yaptırmaktan ziyade sağlıklı yeme alışkanlığı kazandırmaktır.

Vücuttaki Fonksiyonu Nedir?

Gluten hassasiyeti bir çok hastalığa heden olmaktadır, Bunun en büyük nedeni buğday tohumlarının genetiğinin değişmiş ve buğdayın içerisindeki gluten oranının katlanarak artmasıdır. Gluten hassasiyeti olan kişiler bu gıdaları hazmetmeleri zorlaşır. Bağırsak sistemimizin bozulmasına neden olur.

Glutensiz beslenme nasıl olmalı diyenler için öncelikle sağlık faktörleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Glutensiz beslenme önerileri

Glutensiz beslenme diyeti ilk başlarda kişilerde aç kalır mıyım duygusunu yaratmaktadır. Bu duygu tamamen yanlış olup glutensiz gıdaların dışında bulunan sağlıklı gıdaların keşfedilmesini sağlayacaktır. Glutensiz beslenme nasıl olmalıdır, sorusunun sonucunda çok geniş bir menü yelpazesi bulunmaktadır.

içinde buğday bulunmayan sayısız alternatif gıda bulunmaktadır. Önemli olan farkındalığın gelişmesidir. 

Mısır unu, mercimek unu, kestane unu, fasulye unu gibi sayısız sağlıklı alternatif vardır. Ekmeğinizi, pizzanısı bu sağlıklı besinlerden elde edebilirsiniz. 

Glutensiz Beslenme Yolları

Glutensiz beslenme ne yenir,

Glutensiz beslenme be glutensiz diyet yönteminde; buğday, arpa, yulaf ve çavdar bulunmaz. Gluten yada zararlı karbonidratlar bir çok hastalığı tetiklemektedir. , Bağışıklık sisteminin gluteni sindirip ememesi sonucu ince bağırsaklar zarar görerek emilim işlemini yerine getiremez ve glutensiz beslenme şart olur. Türkiye’deki durum; 100 kişiden biri gluten tüketimine bağlı çölyak hastalığından ötürü glutensiz beslenmek zorunda.

 

Gluten hassasiyeti çok daha büyük tehlikeler yaratıyor. 

Ülkemizde Gluten hassasiyeti olan insan sayısının nüfusun %50 üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Yorgunluk, yemek sonrası şişkinlik hissi, halsizlik, sabahları zor uyanma, İshal yada kabızlık, şiddetli karın ağrısı, yorgunluk ya da hiperaktivite bozukluğu şikayetleri olan kişiler gluten tüketimlerini de gözlemelemelidirler. Ve 2. tip şeker hastalığı olmak üzere bir çok hastalığın nedeni olarak gösterilmektedir.Glutenli ürünler bağımlılık yaratmaktadır.

Glutenin neden olduğu temel hastalıklar

 

 • Diyabet
 • Haşimato
 • Kalp Damar hastalıkları
 • Despresyon
 • Yorgunluk
 • Bağırsak hastalıkları