Şekerli Glutenli Gıdaları Yemeden Duramıyormusunuz?

Glutensiz beslenme Kilo vermenizi ve sağlıklı beslenmenizi sağlar. Metot diyet yapmaktan öte sağlıklı beslenme alışkanlığı sağlar.

Gluten Bir çok Hastalığı Tetikler ve Kilo Almanıza Neden Olur

Diyabet, tiroit, kanser, kalp damar hastalıkları, Bağırsak sistemi problemleri

Abrahamson Metoduyla Tek Seansta yemeden duramadığınız Gıdalara Olan Yeme Arzunuz Son Bulur. Zorlanmadan ve Keyifle beslenem alışkanlığı kazanırsınız.

35 Yıldır Dünyada uygulanan metodumuz ile 1 yıl sizin beslenme alışkanlığınızı takip ediyouruz.

Glutensiz beslenme metabolizmanıza bir çok avantajlar sağlamaktadır. Abrahamson Metoduyla Yemeden duramadığınız Glutenli gıdalara olan yeme arzunuz sonlanır. 

 

Gluten Hassasiyetinin Belirtileri

  • Yemek sonrası şişkinlik
  • Yemek sonrası uyku hali
  • Gün içinde yorgunluk, halsizlik, enerji düşüklüğü
  • Nedeni bulunamayan kas ağrıları
  • Aşırı kilo alımı yada nedensiz kilo Verme
  • Hazımsızlık ve sindirim sistemi sorunları

Glutensiz Beslenme Yolları

Glutensiz beslenme be glutensiz diyet yönteminde; buğday, arpa, yulaf ve çavdar bulunmaz. Gluten yada zararlı karbonidratlar bir çok hastalığı tetiklemektedir. , Bağışıklık sisteminin gluteni sindirip ememesi sonucu ince bağırsaklar zarar görerek emilim işlemini yerine getiremez ve glutensiz beslenme şart olur. Türkiye’deki durum; 100 kişiden biri gluten tüketimine bağlı çölyak hastalığından ötürü glutensiz beslenmek zorunda.

Ancak Gluten hassasiyeti çok daha büyük tehlikeler yaratıyor. Ülkemizde Gluten hassasiyeti olan insan sayısının nüfusun %50 üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Yorgunluk, yemek sonrası şişkinlik hissi, halsizlik, sabahları zor uyanma, İshal yada kabızlık, şiddetli karın ağrısı, yorgunluk ya da hiperaktivite bozukluğu şikayetleri olan kişiler gluten tüketimlerini de gözlemelemelidirler. Ve 2. tip şeker hastalığı olmak üzere bir çok hastalığın nedeni olarak gösterilmektedir.Glutenli ürünler bağımlılık yaratmaktadır.

villus      villus2
Kişi, villuslar olmadan ne kadar yerse yesin beslenemez!

Gluten hassasiyeti bir çok hastalığa neden olmakta ve enerjimizi tüketerek kilo almamıza neden olmaktadır. 

Ancak Gluten bağımlılık yaratan bir madde olduğundan, Gluten tüketimini durdurmak hiç kolay olmamaktadır. Glutensiz diyet sizin bağırsak sisteminizi düzenler. Abrahamson metoduyla Glutensiz diyet sizin yeme alışkanlığınız olur. Bizim amacımız size diyet yaptırmaktan ziyade sağlıklı yeme alışkanlığı kazandırmaktır.

Vücuttaki Fonksiyonu Nedir?

Gluten diyeti yada zararlı karkonhidrat diyeti yapmaya başladıkları zaman kullandıkları rafine gıdalar, B grubu vitaminler, demir ve diyet lifi açısından daha fakir olabiliyor. Gluten diyeti besinlerin verdiği fiziksel yararı ikiye katlayan bir durumdur. “gluten duyarlılığı” olan bir insanın psiklolojik yapısıdır. Yani kişi, tükettiği gıdadaki glutenin kendisine zarar vereceğine inandığında göstereceği reaksiyon şiddetlenmekte ve glutensiz beslenmektedir.

Gluten intoleransının kötü seyretmesine neden olan diğer bir etken de çevresel faktörler: gluten, en temel besin maddelerinin içinde yer alan bir protein türü fakat maalesef durumun çoğu kişi bilincinde değil. Market raflarında “Glutensiz” başlığı taşıyan ürünleri ne yazık ki, “Diyabet” ürünleri kadar yaygın göremiyoruz.

Tel: 0212 706 1710   / 0506 1135655