Gluten Hassasiyetine Son

Sizi Arayalım

Detaylı bilgi ve randevu için bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.

  Gluten Hassasiyetine Son

  Sizi Arayalım

  Detaylı bilgi ve randevu için bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.

   Gluten Hassasiyeti

   Gluten Hassasiyeti Nedir?

   Çölyak olmayan gluten hassasiyeti yoğun bir şekilde artmaktadır. Gıdaların içindeki gluten oranın artması bu durumu ortaya çıkartmaktadır. Gluten hassasiyeti nedir, Gluten Hassasiyeti gluyen intoleransı, Buğday, arpa ve çavdarda bulunan bir protein olan glutene ters reaksiyonlarla oluşmaktadır. Bu gıdalar, yapışkandır ve bağırsaklarınıza yapışarak metabolizmanın sağlıklı çalışmasını engeller. Bağımlılık yaratmakta ve sürekli yeme duygunuzu tetiklemektedir. Asıl sorun Gluten maddesinin artık GDO lu olması ve vücudumuz tarafından hazmedilememesidir. Bir çok insanın sağlıksız beslenmesine yol açmakta yada gluten hassasiyetinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Sağlıklı beslenme alışkanlığıyla, Gluten hassasiyet beslenme alışkanlığınızın daha sağlıklı ve kalıcı olmasına neden olabilir. Gluten hassasiyeti tedavisi, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak ve Glutenli gıdalardan uzak durmakla kazanılır. 

   GLUTEN HASSASİYETİNİN BELİRTİLERİ

   ŞİŞKİNLİK HİSSİ

   Gluten Hassasiyeti yada gluten intoleransı– intöleransı, Şişkinlik Hissi oluşturur. Yemek yedikten sonra karnınızın şişmiş veya gazla dolu olduğunu hissedersiniz.. Bu sizi mutsuz hissettirir. Gluten hassasiyeti tedavisi sizi glutenli gıdalardan Uzal tutar.

   Şişkin hissetmek, glutene karşı hassas veya toleranssız olan kişilerin en yaygın şikayetlerinden biridir. Çölyak dışı gluten duyarlılığından şüphelenilen kişilerin% 87’sinin şişkinlik yaşadığını belirlenmiştir.

   KABIZLIK YADA İSHAL

   Gluten hassasiyeti, nadiren ishal ve kabızlık normaldir, ancak düzenli olması durumunda endişe nedeni olabilir. Glutenli gıdalar bağırsak astarına zarar verir ve yetersiz besin emilimine yol açar, bu da önemli miktarda sindirim rahatsızlığı ve sık ishal veya kabızlık ile sonuçlanır. Glutene duyarlı bireylerin% 50’den fazlası düzenli olarak ishal yaşarken,% 25’i kabızlık yaşar.

   BAŞAĞRISI MİGREN

   Migren, ortak bir durumdur; Batı nüfusunun% 10-12’si onları düzenli olarak yaşamaktadır. İlginç olarak, çalışmalar gluten hassasiyeti intoleransı olan kişilerin migrenlere diğerlerinden daha yatkın olabileceğini göstermiştir. Herhangi bir belirgin neden olmadan düzenli baş ağrınız veya migreniniz varsa, glütene karşı hassas olabilirsiniz. Gluten hassasiyeti tedavisi göz ardı edilmemelidir.

   HALSİZLİK – YORGUNLUK

   Gluten hassasiyeti yada gluten intoleransı- intoleransı olan bireyler, özellikle glüten içeren gıdaları yedikten sonra, yorgunluk ve halsizliklere karşı çok eğilimlidirler. Araştırmalarda, gluten  hassasiyeti intoleransı olan kişilerin% 60-82’sinin genellikle yorgunluk ve halsizlik yaşadığını göstermiştir. Ayrıca, glüten intoleransı da demir eksikliği anemisine neden olabilir ve bu da daha fazla yorgunluğa ve enerji eksikliğine neden olur sonuç Gluten hassasiyeti tedavisi.

   DEMİR EKSİKLİĞİ ANEMİSİ

   Gluten hassasiyeti / gluten intoleransı olan kişilerde demir eksikliği anemisine rastlanabilir. Demir eksikliği anemisi, dünyadaki en yaygın besin eksikliğidir ve kadın ve erkeklerin sırasıyla% 5 ve% 2’sinde anemidir. Demir eksikliği, düşük kan hacmi, yorgunluk, nefes darlığı, baş dönmesi, baş ağrısı, soluk cilt ve halsizlik gibi semptomlara neden olur. miktarının azalmasına neden olmaktadır.

   KAYGI ENDİŞE

   Gluten Hassasiyeti(intöleransına) bağlı Dünya genelinde insanların% 3-30’unu etkilendiği gözükmektedir. Endişe, gerginlik, rahatsızlık ve ajitasyon duygularını içerir. Ayrıca, genellikle depresyon ile el ele gider. Gluten intoleransı olan bireyler, anksiyete ve panik bozukluklarına sağlıklı bireylerden daha yatkın görünmektedir. Ek olarak, bir çalışmada bildirilen glüten duyarlılığı olan bireylerin% 40 kadarının düzenli olarak endişe yaşadıklarını ifade etmektedirler.

   OTOİMMÜN BOZUKLUĞU

   Gluteni tükettikten sonra bağışıklık sisteminizin sindirim sisteminize saldırmasına neden olan otoimmün bir hastalıktır. İlginç bir şekilde, bu otoimmün hastalığa sahip olmak sizi otoimmün tiroid hastalığı gibi diğer otoimmün hastalıklara daha yatkın hale getirir. Ayrıca, otoimmün tiroid bozuklukları, duygusal ve depresif bozuklukların gelişmesinde risk faktörü olabilir. 1 Tip diyabet, otoimmün karaciğer hastalıkları ve enflamatuar barsak hastalığı gibi diğer otoimmün hastalıklara sahip kişilerde daha yaygın hale getirir. 2. Tip Şeker hastalığını, kanser, tiroid hastalığını tetikler.

   KAS AĞRILARI – BACAK VEYA KOLLARDA UYUŞMA

   Başka bir şaşırtıcı gluten intoleransı belirtisi, kol ve bacaklarda uyuşma veya karıncalanma içeren nöropatidir. Bu durum diyabet ve B12 vitamini eksikliği olan kişilerde yaygındır. Ayrıca toksisite ve alkol tüketiminden de kaynaklanabilir. gLUten duyarlılığı olan bireyler, sağlıklı kontrol gruplarına kıyasla, kol ve bacak uyuşukluğu yaşama riski daha yüksek gibi görünmektedir. Kesin neden bilinmemekle birlikte, bazıları bu semptomu gluten hassasiyeti – intoleransı ile ilgili bazı antikorların varlığına bağladır.

   UNUTKANLIK – BEYİN YORGUNLUĞU

   İnsanlar bunu unutkan, düşünmekte zorluk çeken, bulutlu hissederek ve zihinsel yorgunluğa sahip olarak tanımlamışlardır. “Sisli bir zihnin” olması, gluten hassasiyeti – intoleransı olan kişilerin% 40’ına kadar etkileyen gluten hassasiyeti –  intoleransının yaygın bir belirtisidir.

   GLUTENE BAĞIMLILIK VE KİLO SORUNU

   Çok az yemek yesenizde hızlı kilo alabilirsiniz. Aç olmasanızda sürekli gluten içeren gıdaları yeme arzunuz olur. Bağırsak sisteminin sağlıkı çalışmaması ve Gluten maddesinin bağımlılık yapıyor olması bu sorunu tetiklemektedir.  

   Gluten hassasiyeti ne yememeli, Gluten hassasiyeti olanlar ne yemeli, Gluten hassasiyeti olanlar nasıl beslenmeli: Bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Gluten hassasiyeti tedavi edilebilir, sağlıklı beslenme gluten hassasiyeti tedavisinin kendisi olup semptomları kontrol altına alır. 

   Gluten hassasiyeti tedavisi hakkında detaylı bilgi için bizi arayın. Sağlıklı beslenme alışkanlığı oluşturun.

   DEPRESYON

   Depresyon her yıl yetişkinlerin yaklaşık% 6’sını etkiler. Semptomlar çok sakatlayıcı olabilir ve umutsuzluk ve üzüntü duygularını içerebilir. Sindirim sorunları olan insanlar, sağlıklı bireylere kıyasla, hem kaygı hem de depresyona daha yatkın görünmektedir.

   Anormal serotonin seviyeleri: Serotonin, hücrelerin iletişim kurmasını sağlayan bir nörotransmiterdir. Genellikle “mutluluk” hormonlarından biri olarak bilinir. Azalan miktar depresyon ile ilişkilendirilmiştir.

   Gluten exorphins: Bu tetkikler, bazı gluten proteinlerinin sindirimi sırasında oluşur. Depresyon riskini artırabilecek merkezi sinir sistemine müdahale edebilirler.

   Bağırsak mikrobiyotasındaki değişiklikler: Artan miktarda zararlı bakteri ve azalmış yararlı bakteri, merkezi sinir sistemini etkileyerek depresyon riskini artırabilir.

    

   DANIŞANLARIMIZDAN

   “56 Yaşındayım, Ekmek, makarna gibi gıdalara aşırı derecede düşkündüm, Aç olmasamda canım çekiyordu ve aburcubur yiyordum. Sofrada kalan bütün simiti bitirmeden masadan kalkamıyordum. 2016 yılında Abrahamson metodu sonrasında  canım bu gıdaları çekmemeye başladı. İdeal kiloma ulaştım, bağırsak sorunlarım çözüldü, kendimi çook daha enerjik hissetmeye başladım. Bu süreçte beni sürekli arayan bilgi veren destek ekibine çok teşekkür ederim. ”

   “46 yaşındayım. Özellikle şekerli gıdaları yemeden duramıyordum, işte çekmecemde çikolata stoğum vardı, Akşamları televizyon izlerken sürekli bir şeyler yemek istiyordum. Bu yüzden kilo hızla arttı, diyabet hastası olduğumu öğrendim. Abrahamson metodu ile 2017 yılında tanıştım önce tereddütlerim vardı ancak, ilk terapiden sonra yeme arzum bitti. 1 ay sonra şeker seviyem normal değerlere geldi. Abrahamson Metodu hayatımı değiştirdi.   “

   “Abrahamson Metoduyla tanışmadan önce bir çok diyetisyene gitmiştim, ilk önce kilo veriyordum ancak bir süre sonra çok hızlı bir şekilde kiloları geri alıyordum. Şekere ve zararlı karbonhidratlara bağımlı olduğumu farkettim. 1 yıldır kilom kontrol altında daha önemlisi, doktorum şeker ilaçlarımı kesti, gözlerim bile daha iyi görüyor. Beni sürekli arayan destek olan destek ekibine ve Abrahamson metoduna sağlığımı borçluyom. ”

   “Ben 49 yaşındayım, Çikolataya ve pizzaya aşırı düşkündüm. Ancak fazla kilolu değilim. Tiroid ve şeker hastasıyım, gün içinde kendimi sürekli yorgun hissediyordum. Abrahamson metodundan sonra yeme alışkanlığım tamamen değişti. Enerjim arttı, kendimi mutlu hissediyorum. Abrahamson Ailesine teşekkür ederim. ”