Tek Seansta Sigara Bırakabilirsiniz

36 Yılda 100 binlerce danışına destek olundu.

Yüksek Müşteri Memnuniyeti

1 yıl Takip ve destek garantisi

Abrahamson Metodu

Tek Seansta Bırakabilirsiniz

Abrahamson Metodu ile Sigara Birakma

Sigara bırakma, Abrahamson metodu sizlerin bu bağımlılık maddesinden kurtulmanız için 36 yıldır dünyada çalışmakta ve 100 binlerce insanın sigarayı bırakmasına destek olmuştur. Abrahamson Metodu doğal sigara bırakma uygulamasıdır.

Tiryakiyim Sigarayi Bırakmada Zorlanırmıyım ?

Sigaradan nasıl kurtulurum diyorsanız doğru yerdesiniz.
Günde kaç adet sigara içerseniz için, kaç kere sigara bırakma deneyip de başarısız olduysanız olun, Abrahamson metoduyla sigarayı bırakabilirsiniz.

Türkiyede Tütün sebebiyle Erkeklerde ölüm oranı %35

Sigaranın zararları ve etkileri bilinmesine rağmen sigara kullanımı hala çok yüksek seviyelerdedir. Ülkemizde Tütüne dayalı hastalıklardan kaynaklanan ölümler erkeklerde %35 seviyelerine ulaşmıştır. Unutmayın her tanıdığınız 10 erkekten 4′ ü sigaraya dayalı hastalıklardan ölmektedir. Sigaradan nasıl kurtulurum sorusunu sormaya başlayın.

Sigara Ölüm Nedeni

Türkiyede her yıl 90.000 kişi Sigaraya bağlı hastalıklardan ölmekte.

Ölüm oranlarında Koreden sonra ikinci sırada Türkiye gelmektedir

Her yıl 83 bin 100 kişi sigaraya bağlı hastalıklardan yaşamını yitirirken 252 bin çocuk ve 14,5 milyon yetişkin nikotin içeren tütün ürünü kullanmaktadır. Sigara bırakma oranları düşük olması sebebiyle Türkiye bu rakkamlarla Dünya’da sigaraya dayalı ölümlerde Koreden sonra 2. sıradadır. Ülkemizde sigara kullanımının çok tehlikeli bir şekilde arttığı gözükmektedir.

Sigaradan kurtulmak istiyorum Sigaraya dayalı Hastalıklarda artışın sebebi?

Sigaraya dayalı hastalıklar artmakta ve her yıl daha fazla insan sigara kullanmaktadır. Türkiye’de 17 Milyonu üzerinde sigara kullanan olduğu tahmin edilmektedir. Her 10 Erkekten 6 sı ve her 10 kadından 3 ü sigara içmektedir. Sigara İçen kişilerin hepsi sigaranın oluşturduğu farklı hastalıklardan en az 3 farklı hastalığa maruz kalmaktadır.

Sigaraya başlama yaşı 10

Sigaradan nasıl kurtulurum, Türkiye’de 10-14 yaş arasında 190 Bin çocuğun sigara içtiği ortaya çıkmıştır. Sigara içme nedeni Özenti ve Merak olarak sonuçlanmaktadır. Bu araştırmalar, yetişkinlerin çocuklara yanlış örnek olduklar

Sigara Bırakma için rakamların önemi

Sigara İçiyorsanız Hasta olacaksınız. Umarız Hasta Olmadan Sigarayı Bırakma Kararı alırsınız. Burada paylaşılan rakkamları lütfen sadece bir sayı olarak görmeyin. Her bir sayı bir insandır, Eğer sizde sigara içiyorsanız sigaraya dayalı hastalıklara maruz kalacaksınız, sizin bir yakınınız sigara nedeniyle hastalanacak.

Abrahamson Metoduna Nasıl Başvurabilirim?

Abrahamson Metoduyla sigara bırakma için öncelikle bizi aramalı ve randevunuzu oluşturmalısınız.
Sigaradan nasıl kurtulurum sorusunun cevabı aslında çok net.

Sigara ve Bağışıklık Sistemi

Sigara bağışıklık sistemimizi düşürerek sayısız hastalığa neden olur.

Sigara Bağışıklık Sistemimizi Yok Ediyor

Sigara bağışıklık sistemimizi düşürerek bir çok hastalığa karşı savunmasız kalmamıza neden olur.

  • Sigara hücreleri öldürür hastalıkların çok daha rahat oluşmasına neden olur.
  • Sigara Tümörün ve virüslerin oluşmasını sağlar.
  • Sigara içen kişiler çok daha hızlı ölümcül hastalıklara yakalanır. 

Sigara Sinsice Ölüm Nedeni

Çok güçlü bir bağımlılık olan Nikotin de Dünya Sağlık Örgütü tarafından tıbbi bir hastalık olarak tanımlanmaktadır ve tedavi edilebilir. Dünyada ölüm nedeni sıralamasında 1. sırada yer almaktadır.

Kendi iradesi ile sigara bırakanların sadece %2 si sigarayı bırakabiliyor geri kalan ise 2 yada 3 ay içinde tekrar sigaraya başlıyor. Bu nedenle sigara bırakma kararını verdikten sonra destek alarak kararlılığınızı sürdürün. Abrahamson Metodu bu süreci en kolay şekilde ve başarıyla atlatmanız için vardır. 

ilk sigarayı içtiğiniz gün beyin artık sigarayı öğreniyor.Sigarayı bırakma düşüncesinin zorlayıcı olma sebebi yalnızca nikotin yoksunluğu hissedileceği düşüncesini içermez. Nikotin bağımlılığı güçlü bir kimyasal etkidir.

Abrahamson Metodu 

36 Yıldır Dünyanın en etkin sigara bırakma yöntemi.

Abrahamson Metoduyla Sigarayı bırakmak Çok Kolay Çünkü. 

Sigara bağımlılığı diğer bütün bağımlılıklar gibi beynimizin ödül noktasına bağlıdır. Burada bulunan reseptörler, sigaranın salgıladığı kimyasallar nedeniyle beynimizde yüksek oranda dopamin salgılamasına neden olur. İhtiyacınız olmasada sürekli sigara içme arzusu uyanmasına neden olur.

Abrahamson Metodu sigara içme arzunuzu tetikleyen bu reseptörü kapatarak sigara bırakma sürecinizi sağlar.

Ön görüşmemizde bütün danışanlarımızın sigarayı bırakmaya hazır olduklarını anlamaya çalışırız. Çünkü sigarayı bırakmanın ilk koşulu sigara bırakma kararının alınmasıdır.

Abrahamson Metoduyla sigarayı bırakmak isteyen danışanlardan 3 isteğimiz vardır.

  • Düzenli Su içmeleri.
  • Sigara içilen ortamlarda uzak durmaları.
  • Olabildiğince hareketli olmaları.

Abarahamson metoduyla sigara bırakma sonrasında sigara bırakma detoksu oluşturulur. Bu şekilde vücuttan kimyasalların atılması sağlanır. Kolay sigara bırkma yöntemleri uygulaması olarak Dünyada 36 yıldır, Türkiyede 7 yıldır faaliyet göstermektedir.