Sigaradan Kurtulmak Zor Değil

“Abrahamson metodu Bio Enerji temelli bütünsel bir uygulamadır. Bu Bio Enerji metodu herhangi bir şekilde sağlık hizmeti değildir.  Söz konusu metot tıbbi ve/veya medikal bir müdahale içermeyip sağlıklı bir yaşam sürülmesini kolaylaştırabilmek için danışanlara destek sağlamaktadır.”

Sizi Arayalım

Detaylı bilgi ve randevu için bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.


  sigaradan nasıl kurtulurum

   Yıllardır Destek Oluyoruz

  41 Yılda 100 binlerce danışına destek olundu.

  sigara bırakan yorumları

  Yüksek Müşteri Memnuniyeti

  1 yıl Takip ve destek garantisi

  Abrahamson Metodu

  Doğal Bio Enerji Uygulamasıdır. 

  Abrahamson Metodu ile Sigara Birakma

  Sigara bırakma, Abrahamson metodu sizlerin bu bağımlılık maddesinden kurtulmak isteyen danışanlara, 41 yıldır dünyada destek olmaktadır. 100 binlerce insanın sigarayı bırakmasına destek olmuştur. Abrahamson Metodu doğal sigara bırakma uygulamasıdır.

  Tiryakiyim Sigarayi Bırakmada Zorlanırmıyım ?

  Sigaradan nasıl kurtulurum diyorsanız ve destek arıyorsanız doğru yerdeniz. 
  Günde kaç adet sigara içerseniz için, kaç kere sigara bırakma deneyip de başarısız olduysanız olun, Eğer sigarayı bırakmaya karar verdiyseniz, Abrahamson metodu desteklemek için sizin yanınızdadır.

  Türkiyede Tütün sebebiyle Erkeklerde ölüm oranı %35

  Sigaranın zararları ve etkileri bilinmesine rağmen sigara kullanımı hala çok yüksek seviyelerdedir. Ülkemizde Tütüne dayalı hastalıklardan kaynaklanan ölümler erkeklerde %35 seviyelerine ulaşmıştır. Unutmayın her tanıdığınız 10 erkekten 4′ ü sigaraya dayalı hastalıklardan ölmektedir. Sigaradan nasıl kurtulurum sorusunu sormaya başlayın.

  Sigara Ölüm Nedeni

  Türkiyede her yıl 90.000 kişi Sigaraya bağlı hastalıklardan ölmekte.

  Ölüm oranlarında Koreden sonra ikinci sırada Türkiye gelmektedir

  Her yıl 83 bin 100 kişi sigaraya bağlı hastalıklardan yaşamını yitirirken 252 bin çocuk ve 14,5 milyon yetişkin nikotin içeren tütün ürünü kullanmaktadır. Sigara bırakma oranları düşük olması sebebiyle Türkiye bu rakkamlarla Dünya’da sigaraya dayalı ölümlerde Koreden sonra 2. sıradadır. Ülkemizde sigara kullanımının çok tehlikeli bir şekilde arttığı gözükmektedir.

  Sigaradan kurtulmak istiyorum Sigaraya dayalı Hastalıklarda artışın sebebi?

  Sigaraya dayalı hastalıklar artmakta ve her yıl daha fazla insan sigara kullanmaktadır. Türkiye’de 17 Milyonu üzerinde sigara kullanan olduğu tahmin edilmektedir. Her 10 Erkekten 6 sı ve her 10 kadından 3 ü sigara içmektedir. Sigara İçen kişilerin hepsi sigaranın oluşturduğu farklı hastalıklardan en az 3 farklı hastalığa maruz kalmaktadır.

  Sigaraya başlama yaşı 10

  Sigaradan nasıl kurtulurum, Türkiye’de 10-14 yaş arasında 190 Bin çocuğun sigara içtiği ortaya çıkmıştır. Sigara içme nedeni Özenti ve Merak olarak sonuçlanmaktadır. Bu araştırmalar, yetişkinlerin çocuklara yanlış örnek olduklar

  Sigara Bırakma için rakamların önemi

  Sigara İçiyorsanız Hasta olacaksınız. Umarız Hasta Olmadan Sigarayı Bırakma Kararı alırsınız. Burada paylaşılan rakkamları lütfen sadece bir sayı olarak görmeyin. Her bir sayı bir insandır, Eğer sizde sigara içiyorsanız sigaraya dayalı hastalıklara maruz kalacaksınız, sizin bir yakınınız sigara nedeniyle hastalanacak.

  Abrahamson Metoduna Nasıl Başvurabilirim?

  Abrahamson Metoduyla sigara bırakma için öncelikle bizi aramalı ve randevunuzu oluşturmalısınız.
  Sigaradan nasıl kurtulurum sorusunun cevabı aslında çok net.

  Sigara ve Bağışıklık Sistemi

  Sigara bağışıklık sistemimizi düşürerek sayısız hastalığa neden olur.

  Sigara Bağışıklık Sistemimizi Yok Ediyor

  Sigara bağışıklık sistemimizi düşürerek bir çok hastalığa karşı savunmasız kalmamıza neden olur.

  • Sigara hücreleri öldürür hastalıkların çok daha rahat oluşmasına neden olur.
  • Sigara Tümörün ve virüslerin oluşmasını sağlar.
  • Sigara içen kişiler çok daha hızlı ölümcül hastalıklara yakalanır. 

  Sigara Sinsice Ölüm Nedeni

  Çok güçlü bir bağımlılık olan Nikotin de Dünya Sağlık Örgütü tarafından tıbbi bir hastalık olarak tanımlanmaktadır ve tedavi edilebilir. Dünyada ölüm nedeni sıralamasında 1. sırada yer almaktadır.

  Kendi iradesi ile sigara bırakanların sadece %2 si sigarayı bırakabiliyor geri kalan ise 2 yada 3 ay içinde tekrar sigaraya başlıyor. Bu nedenle sigara bırakma kararını verdikten sonra destek alarak kararlılığınızı sürdürün. Abrahamson Metodu bu süreci en kolay şekilde ve başarıyla atlatmanız için vardır. 

  ilk sigarayı içtiğiniz gün beyin artık sigarayı öğreniyor.Sigarayı bırakma düşüncesinin zorlayıcı olma sebebi yalnızca nikotin yoksunluğu hissedileceği düşüncesini içermez. Nikotin bağımlılığı güçlü bir kimyasal etkidir.

  Abrahamson Metodu 

  41 Yıldır Dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan destekleyici bir uygulamadır.

  Abrahamson Metoduyla Sigarayı Bırakmanız için Destekleyicidir. 

  Sigara bağımlılığı diğer bütün bağımlılıklar gibi beynimizin ödül noktasına bağlıdır. Burada bulunan reseptörler, sigaranın salgıladığı kimyasallar nedeniyle beynimizde yüksek oranda dopamin salgılamasına neden olur. İhtiyacınız olmasada sürekli sigara içme arzusu uyanmasına neden olur.

  Abrahamson Metodu sigara içme arzunuzu tetikleyen bu reseptörü kapatarak sigara bırakma sürecinizde daha rahat geçirmenizi hedefler ve destek olmaya çalışır.

  Ön görüşmemizde bütün danışanlarımızın sigarayı bırakmaya hazır olduklarını anlamaya çalışırız. Çünkü sigarayı bırakmanın ilk koşulu sigara bırakma kararının alınmasıdır. Sizin istemediğiniz hiç bir şeyde biz zorla başarılı bir destek sunamayız.

  Abrahamson Metoduyla sigarayı bırakmak isteyen danışanlardan 3 isteğimiz vardır.

  • Düzenli Su içmeleri.
  • Sigara içilen ortamlarda uzak durmaları.
  • Olabildiğince hareketli olmaları.

  Abarahamson metoduyla sigara bırakma sonrasında sigara bırakma detoksu oluşturulur. Bu şekilde vücuttan kimyasalların atılması sağlanır. Kolay sigara bırkma yöntemleri uygulaması olarak Dünyada 41 yıldır, Türkiyede 10 yıldır faaliyet göstermektedir.

  DANIŞANLARIMIZDAN

  “10 yıldan fazla bir süredir sigara içiyorum ve bırakmaya çalışmanın, biraz başarılı olacağımın sonsuz döngüsünden geçiyorum ve daha sonra onlar çok güçlüydü çünkü tekrar özlemlerime teslim oldum. Abrahamson Metodunu denedikten sonra sigaraya olan arzum azaldı ve sigaradan uzaklaşıp onları geride bırakabildim! ”

  Tedavimden önce, iyi alışkanlıklar ve yeni hayatımla tutarlı olup olmayacağımı görmek için gergindim, ama dürüst olmak gerekirse, zihnim farklı bir yerdeydi. İlk seansımdan sonra, alıştığım aynı dürtü ve istek duymadım ve bu süreci çok kolay hale getirdi! “

  “Stresle biraz etkili bir şekilde başa çıkabileceğimi düşünürdüm, ancak vücudumda çok fazla hayal kırıklığı, endişe ve gerginlik olduğunu fark etmemiştim. Abrahamson Center ReBoot’u yaparken, hem zihinsel hem de fiziksel olarak bir ağırlık kaldırıldığını hissettim. Stresli durumların tümü bedenime ve aklıma zarar vermeden önce, eskiden olduğum kişiye geri döndüğümü hissediyorum. ”

  “Tüm tatlılara, makarnalara, ekmeğe süper bağımlıydım … Bütün diyetlerim başarısız oldu çünkü dürtü hissetmeye devam ettim ve günah işledim. Tedaviyi yaptım ve hiçbir şey koklamıyor gibiydim. Önümde tatlılar olabilir ve dürtü hissetmiyorum ”