Sigara ve Şekerle Vedalaşın

 

ABRAHAMSON METODU İLE SİGARAYI BIRAKABİLİRSİNİZ YADA YEMEDEN DURAMADIĞINIZ ŞEKERLİ & GLUTENLİ GIDALARA OLAN ARZUNUZU SONLANDIRARAK SAĞLIKLI BESLENME ALIŞKANLIĞI KAZANIRSINIZ.

Sigara ve şekerle vedalaşın, her ikiside sizi yavaş yavaş ömrünüzden çalmaktadır. 

 

Şeker, meyve içindeki fruktoz ve sütteki laktoz gibi doğal olarak meydana gelebilir. Doğal olamayan şeker bağımlılık yaratır, sürekli yeme arzusu uyandırır ve sağlığınızı her yönden bozar. Doğal olmayan ve Eklenen şeker en sorunludur, çünkü çok fazla kilo alımına ve obeziteye bağlı hastalıklara neden olur. Şeker önemli kaloriler içerir, fakat sıfır besin içerir. Yapılan araştırmalara göre, porsiyon başına 15 gram şeker içeren bir yiyeceğin, diğer bileşenlerin kalorilerini saymadığı, sadece şekerden 60 kalorisi var. Şekerin Tip 1 diyabete neden olmadığına dikkat çekiyor, ancak bu araştırma şekerli içecekler ve Tip 2 diyabet tüketimi arasında bir bağlantı olduğunu gösteriyor. Ayrıca, fazla kilolu olmak Tip 2 diyabet için en büyük risk faktörlerinden biridir ve ilave şeker, fazla kilolu ve şişmanlığın ana suçlularıdır. Şekeri kesmek de diş sağlığınıza yardımcı olabilir, çünkü şekerler diş minesinde yer alan ve sonunda ağrı ve enfeksiyona neden olabilecek bir boşluğa neden olan asit üretir.

Yapılan araştırmalarda yeni neslin karşısındaki en büyük sorunlardan biri gıdaların GDO lu şeker ve Gluten barındırıyor olmasıdır. Bu zararlı gıdalar gençleri neredyse sigaradan daha fazla kuşatmış durumdadır. 

 

Şekeri bırakmak için, etiketleri dikkatlice inceleyerek başlayın. Yüksek fruktoz mısır şurubu, melas, mısır tatlandırıcı, bal, meyve suyu konsantresi ve maltoz ve sukroz gibi "ose" ile biten kelimeler de dahil olmak üzere şekerin diğer isimleri için içerik listesine bakın. Ayrıca porsiyon başına eklenen şeker gramlarını bulmak için etiketteki Nutrtion Facts panelini de kontrol edin. Etiket üzerindeki “şekersiz”, yiyeceğin porsiyon başına 0.5 gramdan daha az şeker içerdiğini gösterir; “Azaltılmış şeker”, gıdanın şeker içeriğinin en az yüzde 25 oranında azaldığını gösterir. Basit şeker kullanımı hayatımızdan tamamen çıkartılması gereklidir. Bağımlılık yarattıkları için aynen sigara gibi ya hep ya hiç anlayışına sahip olmak gereklidir. 

RANDEVU VE BİLGİ ALMAK İÇİN ARAYABİLİRSİNİZ.
0212 7061710
0506 1135655


https://www.youtube.com/watch?v=01FtuhRdM9g

 

“Metod her koşulda işe yarıyor ama önemli olan istemek ve kişinin buna inanması hem de geç olmadan istemek.”

Grazia Türkiye

× WhatsApp İletişim