Sigara KOAH hastalığının nedenidir.

KOAH Hastalığından kurtulmak istiyorsanız Sigarayı bırakmalısınız.

Sigarayı bırakmak mümkün

Abrahamson metoduyla tek seansta sigarayı bırakabilirsiniz.

35 Yıldır Dünyada uygulanan Abrahamson metodu bir uzakdoğu BİO Enerji metodudur.

koah

Koah Sigara içenlerin karşılacağı bir akciğer hastalıktır.En belirgin özelliği nefes yetmezliğidir, yürüken merdiven çıkarken zorlanma en belirgin özellikleridir. Sigara içimi devam ettikçe KOAH hastalığı ilerler ve henüz hastalığın çaresi bulunmamıştır. Öksürük, nefes darlığı, ciğerlerden gelen hırıltı belli başlı KOAH belirtileridir.

KOAH hastalığından korunmak yada hastalığınızı kontrol almak istiyorsanız sigarayı bırakmalısınız.

Tüm dünyada ciddi bir ölüm nedeni olan KOAH yüzünden her yıl 2,5 milyon koah hastası yaşamını yitirmektedir. KOAH bugün, tüm dünya genelinde ölüm nedenleri arasında 6. sırada yer almaktadır ve 2020 yılında 3. sıraya yerleşeceği öngörülmektedir. KOAH için risk faktörleri genetik ve çevresel olmak üzere 2 grupta ele alınabilir. Koah risk faktörlerinden en önemlisi sigara kullanımıdır. Dünyada 35 yıldır faaliyet gösteren Abrahamson metoduyla sigarayı tek seansta bırakabilirsiniz. Gelişmiş ülkelerde, KOAH gelişiminden sorumlu en büyük risk faktörü sigara iken, gelişmekte olan ülkelerde sigaranın yanı sıra çevresel ve gaz ve partiküllere ya da hava kirliliğine maruz kalma da önemli oranda KOAH gelişiminden sorumlu tutulmaktadır.

Sağlıklı beslenme
Sağlıklı beslenme

Her KOAH hastası, bireysel olarak değerlendirilmelidir. Yaş, cinsiyet, hastalığın akut/kronik aşamaları, uygulanan tedavi yöntemleri, besin tüketim durumu, aktivite düzeyi gibi faktörler hastaya uygulanacak beslenme tedavisini etkilemektedir.KOAH ’lı hastalarda, genel olarak besin tüketimi düşüktür. Sigara içen KOAH hastalarında, C vitamini gereksinimleri artmaktadır. Günde yaklaşık bir paket sigara tüketenlerde, 16 mg kadar daha C vitaminine gereksinim vardır. Magnezyum ve kalsiyum gibi mineraller de KOAH hastaları için önemlidir. Kemik mineral yoğunluğu, bu hastalarda düşme eğilimindedir. Bu nedenle, D ve K vitaminleri de, gerektiğinde ek olarak verilebilir.Abrahamson metodu tarafından yapılan araştırmalarda, sigara kullanımı Koah hastalığının baş tetikleyicisidir. Koah belirtisi yada hastası olan kişiler hiç gecikmeden sigara kullanımını sonlandırmalıdır. Bu süreçte Abrahason metodu sizlere destek olmaya devam etmektedir. 

Bir cevap yazın