KİLO VERMEK İÇİN ÖNCELİKLE BAĞIMLILIK YARATAN GIDALARI HAYATINIZDAN ÇIKARTMANIZ GEREKİR.

Fazla kilolar, günümüzde herkesin kurtulmak istediği, sağlığı tehdit eden bir sorundur. Hem sağlıklı yaşam, hem psikolojik olarak formda ve fit hissetmek, hem de fiziksel olarak ideal kiloya kavuşmak her yaşta tüm bireyler için çok önemlidir. Fazla kiloları vermek istemenin, fiziksel olarak güzel görünmenin yanında, sağlıklı yaşam için de büyük bir katkısı vardır. Kilo vermek, kalça ve eklem ağrılarını ortadan kaldırır. Özellikle kısa yürüyüşlerde ve merdiven çıkarken karşılaşılan nefes nefese kalma durumu kilo verme sonucunda azalma gösterir.

Kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riski de, kilo vermek ile birlikte azalır. Ayrıca obezite, şeker hastalığı, hipertansiyon gibi önemli sağlık sorunları da kilo vermek ile birlikte ortaya çıkma ihtimalini düşürecektir. Kilo vermek, en önemli hastalıklardan biri olan kansere yakalanma riskini de azaltır. Örneğin; safra kesesi, meme ve kalın bağırsak kanserlerinin kilolu insanlarda daha sık görüldüğü gözlenmiştir.

Kilo vermek, Abrahamson Mehtodu’nun amacı değil bir sonucudur. Abrahamson Methodu, bireylerin şeker ve glutene karşı olan ilgisini azaltarak, yeni bir sağlıklı yaşam stili oluşturur. Şeker ve gluten bağımlılığından kurtularak, kalori hesabı, aç kalma olmadan düzenlenen yeni beslenme sistemi, kilo vermek ve sağlıklı yaşam konusunda bireylere yardımcı olur.

Cosmopolitan Haber

Be Positive AŞ

0212 7061710

0506 113 5655

 

 

Bir cevap yazın