Kalitesiz Bir Yaşamın Kaynağı, Sigara

Dişlerimizi fırçalama şeklimiz, aynı elle aynı hareketlerle ya da ayakkabımızı bağlama şeklimiz örnekleri hayatın her alanından çıkartmak mümkün, günlük yaşamda düşünmeden yaptığımız hemen hemen her hareket aslında alışkanlıklarımızı oluşturuyor. Alışkanlıklarda kendi içerisinde elbette ikiye ayrılıyor, aynı bağımlılıklarımız gibi.. iyi ve kötü olarak, bize kattıkları artılar ve eksilerle, iyi alışkanlıklarımız mı ? Piyano çalmayı çok seven bir kişinin buna bir ömür verip kendini geliştirmesi, her gün zaman ayırıp ilk günki özveri ve heyecanla yeni bir parça öğrenmesi, yada çok sevdiğiniz bir tutkunuzu bir düşünün, yemek yapmak, bahçe ve toprak ile uğraşmak cevabı aslında siz daha iyi biliyorsunuz. Günlük yaşantımızda zevkle yaptığımız hemen hemen herşey hayatınıza kattığı olumlu pozitif değerlerin bütünüyle alışkanlıklarımız yaşam şeklimizi oluşturuyor. Aynı şekilde olumsuz olan alışkanlıklarda hayatımızı etkiliyor, ve elbetteki bedenimizi, insan sağlığına vermiş olduğu etkilerini bildiğimiz halde tekrar ve tekrar kullandığımız bağımlılıklarımıza bir göz atalım, evet sizinde bildiğiniz eski ama kötü dostunuz sigara….

Sigara bağımlılığının insan bedenine verdiği etkiyi bugün her insan biliyor. Nikotinin beyinde yarattığı anlık haz sebebiyle bırakmak kişiye son derece zorlayıcı ve tabir yerindeyse dünyanın sonu gibi bir his veriyor. Bu noktada sigara şirketlerininde büyük bir etkisi var. Nasıl mı ? Sigarayı bırakmanın dünyanın en zor şeyi olduğunun, bırakınca insan hayatının olumsuz yönde değişeceğinin ve mutsuz olacağınızın izlenimini veriyorlar, kişinin isteğini ve inancını kırma noktasında ne yazıkki olumsuz bir destek oluyor bu durum. Size şunu söyleyebilirimki, sigarayı bırakan insanların hayatı sadece olumlu olarak değişiyor, bir çevrenize bakın, sigaraya başlamadan önceki hayatınızı düşünün.. nasıl merdivenleri çıkıyordunuz ? Nasıl nefes alıyordunuz, cinsel sağlığınız nasıldı ? Cildinizin sigara içmeden önceki görüntüsü ? Ağız kokunuz ? Bağımlılıklarımızdan arınmadan önce bunları düşünmek son derece önemli.. evet herkesi kandırabilirsiniz bir kişi hariç! Kendinizi…. Ve bu noktada gerçekten karar vermek gerekiyor. Eşiniz, erkek arkadaşınız, anneniz, amcanız, oğlunuz yada bir başkası için değil kendi sağlığınız ve kendi yaşamınız için karar alın. Günün sonunda siz bu bedenin içerisinde yaşıyorsunuz. Ona en iyi şekilde bakma sorumluluğuda size ait bir başkasına değil!

Bu noktada çeşitli ülkelerde hizmet veren ve %80 üzerinde başarısı olan Abrahamson Metodunu incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Abrahamson/be+
Sigara, Gluten ve Şekerden Arınma Merkezi
0212 706 1710

0506 113 5655

× WhatsApp İletişim