Gluten Bağımlılığından Nasıl Kurtulurum?

 

İnsanlar, enerji ihtiyaçlarını daha hızlı karşılamak için şeker oranı yüksek yiyecekleri ve içecekleri tercih ediyorlar. Şekerli gıdalar aynı zamanda mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin hormonu üretimini de tetikleyip keyif verdiği için insanlar tarafından vazgeçilmez bir besin kaynağı haline gelmiştir. Bu nedenlerden dolayı çağımız insanlarının en büyük sorunlarından biri haline gelen şeker ve gluten bağımlılığı, çok sayıda ve çok önemli hastalıkları da tetikliyor. Çağımız insanları için aşılması gittikçe zorlaşan bu durum karşısında bilim insanları, doktorlar, biyologlar, kimyagerler, alternatif tıpçılar ve hatta psikologlar gluten bağımlılığından kurtulma yollarını araştırıp, bu soruna bir çözüm bulmaya çalışmaktadırlar.

Glutensiz Nasıl Beslenilir?

Gluten bağımlılığından kaynaklanan hastalıkların önüne geçmek, kısmen de olsa engellemek için öncelikle glutensiz beslenme yolları araştırılmalı ve glutensiz beslenme alışkanlığı kazandırılmalıdır. Örneğin; glutensiz gıdalardan yumurta, balık, domates, tuzlu salça, tüm sebzeler ve meyveler, kırmızı ve yeşil mercimek, nohut, kuru fasulye, soya fasulyesi, börülce, tüm bakliyat ürünleri tüketilebilir. Rafine un yerine marketlerde satılan kestane unu, üzüm çekirdeği unu, nohut unu kullanılmalıdır. Pirinç, patates, mısır glutensiz ama nişastalı gıdalar olduğundan dolayı bu besinleri de az miktarda tüketmeye özen gösterilmelidir. Rafine unun girdiği her şeyden uzak durulmalı yani pasta, börek, çörek, simit, poğaça, hamur ürünlerinden uzak durulmalıdır. Artık günümüzde bir çok market rafında  glutensiz gıdalar satılmaktadır. Kan şekeri birden düştüğünde veya acıkıp da yemek yiyememe durumlarında ekmek, bisküvi, kraker, çikolata gibi acil atıştırmalık ürünlerin bir çoğunun glutensiz seçenekleri de bulunmaktadır. Fakat bu yiyeceklerin içindeki şeker oranına dikkat ediniz, şeker içeriyor ise tüketmeyiniz.

Abrahamson Metodu Nedir?

 

2

Gluten bağımlılığından kurtulmada en etkili yöntem olarak Abrahamson metodu karşımıza çıkmaktadır. Tamamlayıcı tıp teknikleri ve kristal taşlar kullanılarak vücudun enerji dengesi sağlanmaktadır. Şeker, gluten, sigara gibi bağımlılık yaratan maddelere karşı vücudun merkez noktalarına müdahaleler yapılarak kişinin bağımlılıklarından ve bağımlılıklarına bağlı davranışlarından arındırılması sağlanır. Artık günümüzde Abrahamson metodu İstanbul dahil Dünya’nın birçok  ülkesinde 22 Abrahamson terapisti tarafından yapılmaktadır.

 

Be Positive Aş

0212 706 1710

0506 113 5655

× WhatsApp İletişim