Elektronik Sigara Nasıl Bırakılır?

Elektronik Sigara Nasıl Bırakılır?

Elektronik sigara bırakmak, sigarayı bırakmak kadar zor olabilir. Ancak, doğru metot ve kararlılık ile başarıya ulaşmak mümkündür. Elektronik sigara çeşitleri de nikotin içerdiği için normal sigara gibi bağımlılık yapmaktadır, hatta kolay kullanışı nedeniyle daha çok tüketime olanak sağlar. Elektronik sigaranın zararları konusunda çeşitli araştırmalar devam etmektedir. Bu nedenle sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanımına geçmenizi kesinlikle önermiyoruz! Elektronik sigara nasıl bırakılır, destek uygulamalarını öğrenmek için yazının devamını okuyun!

Elektronik sigara bırakmanın en önemli adımı, bırakmaya karar vermektir. Bu kararı verdikten sonra, bırakmak için bir plan yapmanız gerekir. Bu plan, bırakma tarihinizi, bırakma sürecini nasıl yöneteceğinizi ve bırakmanın olası zorluklarını nasıl karşılayacağınızı içermelidir.

Destek Uygulamaları ile Elektronik Sigarayı Bırakabilirsin

Abrahamson metodu ile tek seanslık bir destek uygulaması ile elektronik sigarayı bırakma olasılığı mevcut. Nikotin bağımlılığına son veren bu yöntem tamamen doğal bir yöntemdir ve bioenerji metoduyla uygulanır.

Elektronik sigara bırakmanın birçok farklı yolu vardır. Bazı insanlar, nikotin bandı veya sakızı gibi nikotin yerine koyma ürünlerini kullanarak bırakmayı tercih eder. Diğerleri, bırakmayı kendi başlarına veya bir danışmanla birlikte yapmayı tercih eder.

Nikotin yerine koyma ürünleri, nikotin yoksunluğundan kaynaklanan istek ve yoksunluk belirtilerini hafifletmeye yardımcı olabilir. Bu ürünler, sigara bırakma şansınızı artırabilir. Ancak nikotin tamamen kesimediği sürece bağımlılığınız aslında devam etmektedir, nikotin replasman ürünleri bırakıldığında yine sigara içme isteği ortaya çıkacaktır. Bu nedenle nikotin replasman ve sigara bırakma hapları gibi ürünler genellikle kesin çözüm olmaz.

Nasıl Bırakırım?

Elektronik sigarayı bırakmak için kendi başınıza veya profesyonellerden destek alarak ilerleyebilirsiniz. Ayrıca nikotin replasman ürünleri de kiminlerine göre bir çare olabilir fakat nikotin alımı devam ettiği için önerilmez.

Elektronik Sigara Zararları
Elektronik Sigara Nikotin Bağımlılığına Çare Değildir!

Elektronik sigarayı evde kendiniz bırakın

Bırakmayı evde kendi başınıza yapmak istiyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını takip edebilirsiniz:

 • Bırakmak için kesin bir tarih belirleyin ve bu tarihe bağlı kalın.
 • Bırakmadan önce, elektronik sigaranızı ve tüm aksesuarlarınızı ortadan kaldırın, yeniden kullanabilmek üzere saklamayın, mutlaka çöpe atın. Arkadaşlarınıza hediye ederek onlara da zarar vermeyin.
 • Bıraktığınızda, istek ve yoksunluk belirtilerine hazırlıklı olun. Bu belirtiler, genellikle birkaç gün veya bir hafta içinde azalır. Normal sigaradaki gibi nikotin yoksunluğu çekeceksiniz. Bu süreç zorlu olabilir.
 • Bırakmak için yakınlarınızdan destek alın. Arkadaşlarınız ve aileniz bırakma sürecinde size yardımcı olabilir. Eliniz elektronik sigaraya gittiğinde sizi uyarmalarını rica edin.

Profesyonellerden destek alın

Bir danışmanla birlikte bırakmak istiyorsanız, aşağıdakiler dahil olmak üzere birçok farklı seçenek mevcuttur:

 1. Abrahamson Metodu: Abrahamson metodu ile tek seansta %90 başarı oranı ile elektronik sigarayı bırakmak mümkün, bunun için BePozitif sağlıklı yaşam merkezine gelerek biyoenerji uzmanlarından terapi almanız gerekmektedir.
 2. Birebir danışmanlık: Bir doktor veya danışmanla bire bir görüşerek bırakma konusunda destek alabilirsiniz.
 3. Grup danışmanlığı: Diğer elektronik sigara kullanıcılarıyla birlikte bir grupta danışmanlık alarak bırakma konusunda destek alabilirsiniz.
 4. Sigarayı bırakma hattı: Bir danışmanla telefonla görüşerek bırakma konusunda destek alabilirsiniz. Sigarayı bırakma hattı için tıklayınız.

Elektronik sigara bırakmak, zaman ve çaba gerektiren bir süreçtir. Ancak, doğru yaklaşımla başarmak mümkündür.

Elektronik Sigara Zararlı mı?

Elektronik sigaranın zararları halen daha araştırılmaktadır. Tam olarak zararları bilinmediği için sigara bırakmak için bir alternatif gibi sunularak pazarlanmaktadır. Bu sadece üreticilerin ekonomik kaygısı nedeniyle planlanmıştır.

 1. Elektronik sigaranın dumanındaki su buharının ciğerlerde su toplamaya neden olduğu bilinen zararları arasındadır.
 2. Ayrıca içerdiği yüksek nikotin oranı ile bağımlılığınızı sona erdirmez, daha fazla tüketime neden olur.
 3. Elektronik sigaradaki çeşitli aromalar ise çeşitli kanserojen maddeler içeriyor olabilir.

Nikotin içeren tüm ürünleri bırakmanızı öneriyoruz. Birinin diğerinin yerine koymak ve nikotin replasman ürünleri kullanmak bağımlılığınızı sonlandırmaz, tam tersine daha çok arttırabilir. Geç olmadan uzmanlardan destek almanız gerekebilir. Genellikle insanlar sigaranın neden olduğu kanser ve benzeri hastalıklara yakalandıktan sonra sigarayı bırakmaya çalışmaktadır.

Call Now Button