Doğal Detoks Oruç

 

 

Doğal Detoks Oruç

Ramazan ayı ruhsal bir yolculuğa çıkarken aynı zamanda da fiziksel zindelik yolculuğuna başlamak içinde mükemmel bir zamandır. Oruç sayısız fizyolojik avantaja sahiptir ve yediklerimizi yeniden değerlendirme ve yeme alışkanlıklarımızı geliştirme hatta değiştirme şansı vererek kilo vermeyi destekler. Beslenme alışkanlığından tatlı ve unlu ürünleri çıkarmak kilo vermek isteyenlerin ilk denediği yöntem olmasına karşı vücutta salgılattığı dopamin ve önüne geçilemez bağımlılık duygusu nedeni ile ya uygulanamamakta ya da birkaç gün de bozulmakta. Bağımlılıklarınızdan arınarak yeme bozukluklarının önüne geçmek kalıcı kilo vermek için tüm Dünya’da tercih edilen bir yöntem olarak kabul edilmeye başlandı.

Oruç ayı yeme bozuklukları ve kendini kontrol edemeyenler için iyi bir başlangıç ayı. İlk adımı atarken kendinizi daha güçlü ve motive hissetmenize yardımcı olabilir. Yiyecek bağımlılığınızın üstesinden gelmek için ruhsal olarak da kendinizi iyi hissedeceksiniz. Yeni bir başlangıçla yemek alışkanlıklarınızı yeniden düzenleyebileceksiniz.

Ayrıca oruç sindirim sisteminizin yenilenmesini sağlarken, metabolizmanın da daha fazla yağ yakması için harekete geçirir. Bazı araştırmacılara göre, sadece bir günlüğüne herhangi bir şey yememek vücudun toksinleri temizlemesine ve karaciğer ve böbrekler de dahil olmak üzere vücudun diğer organlarının işleyişini düzenlemesine yardımcı olduğunu belirtmişlerdir.

Oruç, kilo verme yollarından biri olarak tercih edilse de  kilo vermek için  kalıcı bir çözüm değildir.

Bağımlı olduğunuz yüksek kalorili besinlerin yeme alışkanlıklarınız arasından çıkarmalı ve yeni bir beslenme şekli ile ancak kalıcı kilo verme hedeflenebilir.

Dolayısıyla şunu akılda tutmakta fayda var: Oruç tutma kilo kaybı sürecine başlamanıza yardımcı olur ve kalıcı bir çözüm değildir.

× WhatsApp İletişim