Zayıflama yöntemleri çoğu bayanın hayatında belli dönemde odaklandığı, belki de başına bela olan, çaresiz ve kararsız kaldığı konulardan biridir. İnsanoğlunun ilkçağlardan bugüne genel olarak tüketime eğimli olması, günümüzde piyasada hayır denemeyecek kadar cezbedici ve lezzetli gelen gıda seçeneklerinin olması, paketlenmiş gıda tüketimine olan talep; gıda sektörünü ilgi odağı yapmıştır. Günümüz yaşam koşullarının berberinde getirdiği stres, pasif hayat beraberinde fazla kiloları da getirmektedir.

Hal böyle olunca da kaçınılmaz son; obezite ya da kilo sorunudur. Zincirleme gelişen tablonun son zincirini de; kilo probleminin de doğurduğu diğer hastalıklar oluyor. Hem sağlık açısından hem sosyal hem de psikolojik açıdan fazla kilo; olumsuz sonuçlar doğuran bir durumdur. Ve ne yazık ki günümüzün çalışma şartları, besinlerin içeriği ciddi derecede yapay ve inaktif ki; aldığımız kaloriyi yakamadan daha fazlasını aldığımız için kilo alma süreci de hızlanıyor.

Abrahamson Metodu zayıflama yöntemleri arasında benzersiz ve tamamen doğal bir yöntemdir. Birçok yöntem zayıflamak için neler yapılması gerektiğinden bahsederken, besinlere karşı duyulan isteğin nasıl önüne geçileceğinden veya iştahımızı nasıl keseceğimizden bahsetmez. Vücudumuzda yağa dönüşecek besinler ise en cazip olanlarıdır, şeker en başta olmak üzere, çikolata, kurabiyeler, pastalar, dondurma, börekler, kekler vb. Birçok metodda size verilen mönüler, egzersizler mevcutken, Abrahamson metodu ile günümüzün en masum ama en güçlü bağımlılık maddesi olan şekerli ve glutenli besinlere karşı olan ihtiyacınızın minimize olması sağlanır. Arınma programı sonrası şeker ve gluteni doğal olarak istemeniz sağlandıktan sonra, kilo vermek çok kolay ve keyifli.

Diyetisyen ve profesyonel destek ekibi yeni beslenme ve yaşam düzeniniz ile ilgili programınızda size rehberlik ederler.

Her türlü sorunuz için bize ulaşın : 0850 202 6 202

2000’li çağlarda en çok sorulan sorudur nasıl zayıflarım? Bu yazıda da sağlıklı ve sağlıksız olarak zayıflama yöntemleri nelerdir değinmek istedik.

– Zayıflama yöntemlerinden Haplar (-)

Bildiğiniz gibi fazla kilolar ve obezite çağımızın sorunu haline gelmiştir. Buna sebep olan beslenme yanlışları, hareketsizlik, çalışma şartları, stres ve hormonlu gıdalar ilk akla gelenler. Beraberinde kalp ve damar hastalıkları, sindirim bozuklukları, ruhsal bozukluklar gibi birçok hastalığı getiren obezite oldukça önemsenmelidir. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler kararlılık, irade ve istektir. Burada zayıflama hapları bizim için büyük tehdit uyandırıyor. Laboratuar ortamında hazırlanmış sağlık bakanlığı tarafından onaylı olan eczanelerde satılan ilaçlar doktor tavsiyesi kontrolünde kullanılabilir. Ancak piyasada bu orijinal ürünlerin dahi bire bir aynısı olacak şekilde sahteleri üretilmekte ve bu sahte ilaçlar insanları sağlığından dahi edebilmektedir.

– Zayıflama Yöntemlerinden Beslenme Önerileri (+)

Buradaki öneriler; yemeklerden önce bir bardak su içme, porsiyon kontrolü, besin çeşitliliği gibi metabolizma üzerinde etki yaratacak önerilerdir.

Evde Zayıflama Yöntemleri ; (+)

Belirtilen hareketler de egzersiz yardımıyla zayıflama yöntemleri çeşitlerindendir.

 

Bilimselliği Kanıtlanmış Zayıflama Yöntemleri (+)
Yemeklerden önce su içme, kahvaltıda yumurta yeme, ölçülü kahve ve yeşil çay tüketimi, sağlıklı tercihler bilimselliği kanıtlanan zayıflama yöntemleri arasındadır.