Abrahamson Metodu şekersiz ve glutensiz sağlıklı beslenmeyi size sunarken, sağlıklı yaşamın gerekliliklerinden olan vücudunuzun asit-alkali dengesinin sağlanmasında da yardımcı olur.
Sağlıklı beslenmek ve kilo vermek için bol sebze meyve tüketilmeli, spor, bol su içilmesi temel kurallarken, şekersiz ve mümkün olduğunca glutensiz beslenme de bir o kadar önemli. Şeker ve gluten içeren ürünlerde tıpkı hayvansal proteinler gibi vücuttaki asidite oranını arttırır. Asidik bir vücutta yağ hızla depolanır , asit seviyesi düşmedikçe diyetler işe yaramaz ve kilo vermezsiniz. Kiloyu yağdan kaybetmek için Şekersiz ve Glutensiz beslenerek sağlıklı bir yaşama Abrahamson Metodu ile başlayabilirsiniz.

Her türlü sorunuz için bize ulaşın : 0850 202 6 202 – 0212 931 93 23

Alkali diyet ile alkali beslenme yönteminde alkali değerini anlamak için kullandığımız ölçüye pH denir. Ne asit, ne alkali yani nötr olan maddeler 7 pH derecesiyle gösterilir.

Tamponlama sistemi yeterli çalışmadığında vücudumuz sıvıların asit dengesini sağlayabilmek için iki farklı yola başvurur. Bunlardan biri fazla asidi nötralize etmektir, diğeri asidin fazlasını dokularımızda depolamaktır. Dokularda ürik asit birikmesine bağlı olarak oluşan gut hastalığı bu şekilde oluşur. Vücut maruz kaldığı yüksek orandaki asidin tamamını tamponlayamaz ve bu asidin fazlasını vücudun özellikle de eklem bölgelerinde ürat kristalleri halinde depolar. Alkali diyet ile alkali beslenme de buradan net anlaşılır.

Alkali diyet ile alkali beslenme de rafine beyaz şekere yer yoktur. Eğer vücut acil durum tepkisi gösterip bunu tamponlamassa, dakikalar içinde ölebileceğimiz hızda kanı asitleştirir. Kanda, bir bardak şekerli ve gazlı meşrubatın sebep olduğu ciddi ve ani asit artışını dengeleyip, ölmemek için çok çabuk olarak alkali diyet ile alkali beslenmenin ana maddesi; 32 bardak alkalik su içmek gerekir. Bu içeceklerin tüketilmesinden sonra vücut, kandaki bu aşırı asidi dengeleyip, hızla alkali diyet ile alkali beslenme dengesini kurmak üzere kemik ve dişlerimizden kalsiyum ve magnezyum minerallerini çekerek kana pompalar.

Alkali diyet ile alkali beslenme hakkında;

alkali