44 yıldır günde 2,5 paket içiyordum

 

Abrahamson Metodununa doktorumun tavsiyesi ile ulaştım. Tiroit rahatsızlığım vardı. Yaptığı tahlillerde benim bünyemin iç stresinin fazla olduğunu çıkardı. Tavsiyesinden iki hafta sonra geldim. Hem sigara hem de şeker gluten terapisini almak istedim öncelikle bana sigara terapisine katılmamı 1-1,5 ay sonra da şeker gluteni alabileceğim söylendi.

Terapide hiçbir şey hissetmedim. Pozitif düşündüm. Kendisini bulutların üstünde göreceksin demişlerdi bir ara kendimi bulutların üzerinde gördüm. Bulutların üzerinde gibiydim. Basınç noktalarına basarken hissettim. Çıktığımda relax bir durumdaydım.

Terapi sonrası neler hissettiniz?

Hiç inanmadan geldim. 44 yıldır günde 2,5 paket içiyordum. Terapi sonrası pek inanmadan eve gittim. Sigara bağımlısı olduğum için size gelirken bile sigaralarımı hazırladım, fırsat bulursam içlerim diye. Dışarı çıkarken yanıma almayı unuttum. Ancak çok enteresan bir durumdur ki terapiden çıktıktan sonra eve geldim sigara önümde duruyor. Onları hemen aldım ve kaldırdım ve ondan sonra canım hiç istemedi. Ben hayatımda bir şeyi istediğimde onu elde edemezsem çok mutsuz olurum ve o yüzden korkuyordum. Şu anda 11 ayda iki sefer saniyelik sigarayı düşündüm ki etrafımda sürekli içenler var.  Ona rağmen 11 ayda iki sefer saniyelik sigara düşüncesinin gelip gitmesi müthiş bir şey.

Bundan sonra bu kadar zaman geçirdikten sonra bir daha başlamam. Sigara dumanı rahatsız ediyor artık. İşin enteresan yanı o kadar bağımlıydım ki; eşim ve çocuklarım sigarayı bırakacağımı inanmıyordu hatta başta ben sigarayı bırakacağıma inanmıyordum.

Ama bıraktım. Çok mutluyum. Herkesin bu güzel ve doğal yöntemden faydalanmasını tavsiye ederim.

(*Bilgilendirme: Sonuçlar metabolizma ve kişiden kişiye göre değişebilir.)

Nefise İnanç